Манчестер сити постигна договор со Ковачиќ

Фудбалерот од средниот ред на Челзи, Матео Ковачиќ, во блиска иднина би можел да се пресели во Манчестер сити.

Според новинарот Фабрицио Романо, 29-годишниот Хрват ги договорил условите со клубот од Манчестер. Челзи и Сити сега треба да се договорат за сумата за трансфер.

Оваа сезона Ковачиќ настапи на 37 натпревари во сите натпреварувања, постигнувајќи два гола и две асистенции.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на играчот на 40 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...