Дебитантот Исник Алими дополнително повикан за дуелите со Италија и Малта

Фудбалерот од средниот ред на романски Сепси, Исник Алими, дополнително е повикан во таборот на македонската фудбалска репрезентација и ќе биде во комбинација за настап на претстојните два евроквалификациски натпревари против Италија и Малта.Поранешниот фудбалер на италијанските Аталанта, Виченца, хрватски Шибеник и азербејџански Габала, како што е соопштено, вечерва во Скопје ќе го одржи првиот тренинг со репрезентативните колеги.

- Алими е стандарден фудбалер на романскиот Сепси и со одличните настапи за својот клуб се наметна како профил на играч кој може да ја зголеми конкуренцијата во средниот ред на македонскиот состав, објави Фудбалската федерација на Македонија.

Во минатото, Алими настапуваше на официјални квалификациски турнири за македонските младински селекции до 17 и 19 години.

- Алими бележи одлични игри во романското првенство со Сепси. Неговото искуство и формата во која се наоѓа може само да ја зголеми конкуренцијата во нашиот тим и да ни донесе дополнителен квалитет, изјави селекторот Благоја Милевски.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој црнец од некое афричко племе доаѓа со жена му и неговото новородено дете кај доктор Џоунс и му вика:
'Докторе, имам осум деца и сите се црни како мене, само ова е бело....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на солидарноста со...
1314.- Умре францускиот крал Филип IV Убавиот,...
1516.- Во Венеција умре италијанскиот сликар...
1543.- Умре германскиот сликар Ханс Холбајн...