Јувентус најде замена за Погба во Парти

Италијанските медиуми јавуваат денеска дека Јувентус ќе го ангажира играчот за врска на Арсенал, Томас Парти како замена за Пол Погба во случај да биде потврдено дека францускиот фудбалер користел допинг.

На Погба му се заканува четиригодишна суспензија, откако позитивниот наод со траги од тестостерон беше пронајден во неговата крв по натпреварот од италијанското првенство меѓу Удинезе и Јувентус, одигран на 20 август.

Јувентус на тоа гостување во Удине победи со 3-0, а 33-годишниот Погба го проследи целиот натпревар од клупата за резерви.

Погба е суспендиран по автоматизам додека, според протоколот, не се изврши повторено тестирање.

Парти беше поврзуван ова лето со трансфер во италијански клубови, но лондонскиот клуб не сакаше да се откаже од услугите на 30 – годишниот репрезентативец на Гана.

Парти во Арсенал дојде во 2020 година од Атлетико Мадрид, настапувајќи претходно за Мајорка и Алмерија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој црнец од некое афричко племе доаѓа со жена му и неговото новородено дете кај доктор Џоунс и му вика:
'Докторе, имам осум деца и сите се црни како мене, само ова е бело....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на солидарноста со...
1314.- Умре францускиот крал Филип IV Убавиот,...
1516.- Во Венеција умре италијанскиот сликар...
1543.- Умре германскиот сликар Ханс Холбајн...