Разочарани сме од поразот од Интер, но подготвени сме за натпреварот со Њукасл

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли е уверен дека неговите избраници ќе се издигнат по тешкиот пораз (1:5) во саботата од Интер и дека подготвени ќе влезат на натпреварот со Њукасл на отворањето на Лигата на шампионите.

- Концентрирано се подготвуваме за овој предизвик. Бевме многу разочарани од поразот од Интер, но за среќа ја имаме Лигата на шампионите. За овој предизвик се подготвуваме со фокус и внимание бидејќи знаеме колку е силна оваа група. Ќе биде убаво да се види Тонали повторно. Ова ќе биде интересно за сите. Пораснавме и победувавме заедно. Му посакуваме се најдобро. Њукасл ме напаѓа како класичен англиски тим. Физички силен, игра интензивно, врши притисок врз противникот. Има високи играчи кои се особено опасни при нафрлените топки, изјави Пиоли.

Екипите вечер од 18:45 часот ќе играат на „Сан Сиро“ во Милано во рамките на 1. коло Ф-група на Лигата на шампионите.

Во оваа група се натпреваруваат и екипите на ПСЖ и Борусија Дортмунд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја русокоса покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...