Осасуна се соочува со казна поради морбидните скандирања на навивачите

Шпанската фудбалска федерација ќе ја разгледа ситуацијата која се случи на натпреварот од 5. коло на Ла Лига помеѓу Хетафе и Осасуна (3:2). Навивачите на Осасуна скандираа „Умри Гринвуд“ кога поранешниот фудбалер на Манчестер јунајтед се појави на теренот.Според „Дејли мејл“, шпанската лига ги пријавила скандирањата до комитетот против насилство на фудбалските терени.

Гринвуд беше надвор од фудбалските терени од јануари 2022 година поради случај на претепување девојка. Откако играчот беше ослободен, Манчестер јунајтед не го врати Англичанецот во составот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја русокоса покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...