Почина млада англиска фудбалерка

Младата англиска фудбалерка Меди Кузак почина ненадејно на 27- годишна возраст, објави денеска Шефилд јунајтед, чиј дрес го носеше од 2019 година.Кузак минатата сезона стана првата фудбалерка која запиша 100 настапи во историјата на женскиот прволигаш Шефилд јунајтед, а во клубот ја извршуваше и функцијата директор на маркетинг.

„Ова е трогателна вест за сите во клубот. Бепе исклучително популарна меѓу сите со кои беше во контакт. Нејзината уникатност и професионализам ќе ни недостасуваат на сите“, соопшти Шефилд јунајтед, не наведувајќи ги причините за смртта.

Поранешната англиска младинска репрезентативка во кариерата настапуваше и за Нотингем Форест, Астон Вила, Бирмингем и Лестер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој црнец од некое афричко племе доаѓа со жена му и неговото новородено дете кај доктор Џоунс и му вика:
'Докторе, имам осум деца и сите се црни како мене, само ова е бело....
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на солидарноста со...
1314.- Умре францускиот крал Филип IV Убавиот,...
1516.- Во Венеција умре италијанскиот сликар...
1543.- Умре германскиот сликар Ханс Холбајн...