Барселона загуби бодови поради две еклатантни грешки

Тренерот на Барселона, Чави го критикуваше тимот грешките во одбраната на синоќешното гостување во Палма де Мајорка.

Каталонците одиграа 2:2 со Мајорка и освоија само бод, иако важеа за големи фаворити.

- Проблемот е што противникот поведе по нашата грешка. Само што почнавме да го играме нашиот најдобар фудбал, имаше уште една грешка во одбраната. Вакви грешки не треба да се случуваат, особено на вакви натпревари. Имавме чисти шанси, а примивме два гола по наши очигледни грешки. Не победивме поради грешки. Треба да ја подобриме нашата дефанзивна игра. Минатата година во одбрана бевме многу силни, изјави Чави.

Барселона по седум натпревари во Ла Лига има 17 бодови и во моментов е на првото место.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...