Гвардиола за двата пораза по ред: Ова се случува, понекогаш губиме во текот на сезоната

Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола не е загрижен за двата пораз во низ ана неговиот тим. „Граѓаните“ загубија од Њукасл (0:1) во натпреварот од англискиот Лига куп и од Вулверхемптон (1:2) во Премиер лигата.

- Ова се случува - понекогаш губиме натпревари во текот на сезоната. Би рекол дека не губиме толку често, но тоа се случува, па сега само ќе закрепнеме од тоа, внимателно ќе анализираме што се случи. Покрај тоа, играчите кои недостасуваат ќе се вратат наскоро, изјави Гвардиола, цитиран од„ Beanyman Sports“.

Манчестер Сити е на првото место во Премиер лигата со 18 бодови. Во следното коло Граѓаните ќе играат на гости со Арсенал. Средбата ќе се одржи на 8 октомври.

Претходно, избраниците на Гвардиола на 4 октомври ќе играат против Лајпциг во 2. коло од групната фаза на Лигата на шампионите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...