Анчелоти: Белингем има 20 години, а изгледа 30 поради неговиот карактер и личност

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти е импресиониран од игрите на играчот од средниот ред Џуд Белингем оваа сезона.Во натпреварот од 2. коло од групната фаза на Лигата на шампионите синоќа против Наполи (2:3), Англичанецот постигна гол и асистенција. Фудбалерот од средниот ред има девет натпревари за Реал Мадрид оваа сезона, осум гола и три асистенции.

- Изненаден сум што има 20 години, изгледа 30 поради неговиот карактер и личност. Тој знае што треба да направи. Овој квалитет и оваа сила се разбира, малку ги изненадува сите, изјави Анчелоти, за „AS“.

Белингем дојде во Реал Мадрид од Борусија Дортмунд. Трансферот чинеше 103 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...