Пиоли: Борусија нема пораз на домашен терен во ЛШ речиси две години

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли го коментираше претстојниот натпревар на тимот со Борусија Дортмунд во 2. коло од групната фаза на Лигата на шампионите.

- Тоа дефинитивно ќе биде важен натпревар од турнирски аспект. Но, по ова остануваат уште четири кола, па сите четири селекции се уште ќе имаат надеж за пласман од групата. Натпреварот нема да биде решавачки, но ќе биде важен. Борусија нема пораз на домашен терен во Лигата на шампионите речиси две години, па знаеме каков тежок натпревар ни претстои, изјави Пиоли за сајтот на УЕФА.

Натпреварот ќе се одигра вечер од 21 часот на стадионот „Сигнал Идуна Парк“ во Дортмунд.

Во првото коло, Милан одигра нерешено дома со Њукасл, додека Борусија загуби на гостувањето кај Пари Сен-Жермен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...