Тен Хаг: Имавме целосна контрола на натпреварот, а потоа си пукавме во нога

Тренерот на Манчестер јунајтед, Ерик тен Хаг беше многу разочаран од начинот на кој неговиот тим синоќа загуби од Галатасарај (2:3) во натпреварот од 2. коло од групната фаза на Лигата на шампионите.

- Имавме целосна контрола на натпреварот и потоа си пукавме во ногата. Примивме два гола. Мора да се браниме подобро во такви моменти, да играме подобро во одредени области на теренот, изјави Тен Хаг за официјалниот сајт на УЕФА.


Манчестер јунајтед го загуби вториот натпревар по ред и е последен во групата А. Галатасарај се искачи на второто место со четири бода.

Во следното коло, Манчестер јунајтед ќе игра со Копенхаген.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...