Валверде останува во Реал до 2029

Уругвајскиот играч за врска Федерико Валверде (25) го продолжи денеска договорот со мадридски Реал за уште две сезони, до 2029 година.

Иако Реал не ги објави финансиските детали, шпанските медиуми пишуваат дека и во обновениот договор со Валверде, како и во случаите со Камавинга, Винисиус и Родриго, е вметната откупна клаузула од една милијарда евра.

Валверде дојде во Реал како тинејџер во 2016 година.

Оттогаш, Уругваецот со Кралскиот клуб ги освои Лигата на шампиони, две светски клупски првенства, Европскиот Суперкуп, две шпански титули, Копа Дел Реј, како и два трофеи во шпанскиот Суперкуп.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...