Скалони се двоуми дали да ја напушти репрезентацијата на Аргентина

Селекторот на Аргентина, Лионел Скалони, по победата над Бразил (1:0) ноќеска во натпреварот од квалификациите за Светското првенство 2026 година, навести можна оставка од функцијата.- Сега е време да ја запреме топката и да почнеме да размислуваме. Овие играчи ми дадоа многу и треба многу да размислувам што ќе правам со мојата иднина. Не е збогум, но границата е многу висока затоа што одзема многу енергија. Тешко е да продолжиш и тешко е да продолжиш да победуваш. Време е за размислување. Затоа што на тимот му треба тренер кој има максимална енергија и целосно да е посветен на работата, изјави Скалони за „TNT“.

Аргентинците освоија 15 бодови и се на првото место во поредокот. Бразилците се на 6. место со седум бодови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...