Роналдо побара од судијата да не досуди пенал за неговиот Ал Наср во азиската Лига на шампиони

Фудбалерот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо побара од судијата да не досуди пенал во корист на неговиот тим на натпреварот од 5. коло од азиската Лига на шампиони против Персеполис (0:0).

Во втората минута од средбата Португалецот падна во шеснаесетникот на иранскиот тим по еден дуел со противнички играч. Првично судијата досуди пенал, но Роналдо му пријде на судијата и му објасни дека правилата не се прекршени и побара пеналот да биде поништен.

По интервенција на ВАР, казната беше поништена.

Ал-Наср ремизираше со Персеполис и си обезбеди ран пласман во плејофот од Лигата на шампионите во Азија. Тимот од Саудиска Арабија освои 13 поени на пет натпревари. Персеполис е втор со оусм поени ја загуби шансата да се израмни со Ал-Наср на едно коло пред крајот на групната фаза.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...