Пиоли за мечот со Борусија: Не знаат што ги чека на „Сан Сиро“

Тренерот на Милан, Стефано Пиоли го сподели своето мислење за поддршката од навивачите на натпреварот од 5. коло од групната фаза на Лигата на шампионите со Борусија Дортмунд.

- Ќе кажам само едно, Во Дортмунд, Борусија го имаше „Жолтиот ѕид“, но тие не знаат што ги чека на „Сан Сиро“. Сигурен сум дека нашите навивачи ќе ни помогнат да дојдеме до целта. Што се однесува до Милан, сакам да видам тим кој ја покажува својата уникатност и се што може да направи. Секогаш играме на победа и мислам дека тимот го докажа тоа, изјави Пиоли на прес-конференција.

Натпреварот помеѓу Милан и Борусија Дортмунд ќе се одигра во Милано вечер со почеток во 21 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...