Уапсени 39 полски навивачи во Бирмингем

Британската полиција соопшти денеска во жестоките судири со навивачите на полскиот фудбалски клуб Легија уапсила 39 насилници, а четворица полицајци се повредени.Инцидентите се случија изминатата вечер во Бирмингем пред натпреварот меѓу Астон Вила и варшавска Легија (2-1) во петтото коло во Конференциската лига.

Натпреварот почна во закажаниот термин, но на навивачите на полскиот клуб не им беше дозволен влез на стадионот.

Легија ја обвини Астон Вила дека го отфрлила договорот за распределба на влезниците за гостинските навивачи, но британскиот клуб наведе дека одлуката биле донесена од безбедносни причини.

Астон Вила соопшти дека навивачите на Легија еден час пред почетокот на натпреварот извеле организиран напад врз полицијата и поради инцидентите не им бл дозволен влез на „Вила Парк“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...