Њукасл и Де Хеа пред постигнување договор

Голманот Давид де Хеа, кој моментално е слободен играч, наскоро може да стане член на Њукасл, пренесува „The Telegraph“.

Според британскиот медиум, Шпанецот ќе се пресели во англискиот тим доколку се исполнат неговите договорни услови.

Де Хеа бранеше за Манчестер јунајтед од јули 2011 година. Во сезоната 2022/23, фудбалерот одигра 58 натпревари за тимот и прими 61 гол, а 25 пати ја зачува мрежата „чиста“.

Триесет и тригодишниот Шпанец стана слободен играч во јули 2023 година и допрва треба да најде нов клуб.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...