Леао верува дека Милан ќе го освои Скудетото оваа сезона

Напаѓачот на Милан, Рафаел Леао, верува дека тимот се уште има шанси да го освои шампионскиот трофеј во италијанското фудбалско првенство оваа сезона.- Верувам во Скудетото. Пред нас е долго првенство. Мора да победиме како на последниот натпревар. Треба да го намалиме притисокот, го цитира играчот „pianetamilan.it“.

Леао игра за Милан од 2019 година, а во 2022 година тој и клубот веќе го освоија италијанското првенство.

Милан моментално е на третото место во поредокот со 29 освоени бодови. Пред „Росонерите“ се лидерот Интер со 35 бода и второпласираниот Јувентус со 33 бодови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...