Покетино: Манчестер јунајтед ја заслужи победата

Тренерот на Челзи, Маурисио Покетино даде свое видување за поразот (1:2) од Манчестер јунајтед синоќа во натпреварот од 15. коло на англискиот шампионат.

- Противникот ја заслужи победата. Почетокот на натпреварот беше тежок. Игравме во недела, па имавме уште еден ден помалку да се подготвиме. Ова можеби ни отежна да го започнеме натпреварот како што сакавме. Челзи создаде доволно шанси да се врати во игра. Второто полувреме започна многу добро, но потоа примивме гол. Ни недостигаше енергија и способност да ја промениме играта. Тоа беше проблем, а овие работи понекогаш се случуваат. Ова е фудбал. Манчестер јунајтед заслужи да победи и беше подобар од нас. Треба да се фокусираме на следниот натпревар, изјави Покетино за „Би-би-си“.

Челзи со 19 бодови се наоѓа на 10.место во Премиер лигата, додека Манчестер јунајтед има собрано 27 бода и се искачи на 6. место во поредокот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...