Флик ги започнува подготовките за својата работа како главен тренер во Барселона

Поранешниот селектор на германската репрезентација и Баерн Минхен Ханс Дитер Флик наскоро може да ја предводи Барселона.

Според новинарот и инсајдер Алфредо Мартинез, специјалистот веќе почнал да се подготвува за работа во каталонскиот клуб. Го учи јазикот и бара помошници кои ќе му помагаат во Барселона.

Претходно се дозна дека Чави ќе ја напушти функцијата во Барселона на крајот од сезоната.

Во септември 2023 година, Флик го напушти селекторското место во германската фудбалска репрезентација.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1193.- Умре арапскиот државник и војсководец...
1461.- Во англиската „Војна на ружите“ Едвард од...
1678.- Роден е италијанскиот композитор и...
1789.- Во Њујорк е свикан првиот Конгрес на САД....