Марка: Мбапе и Реал потпишаа петгодишен договор

Килијан Мбапе потпиша 5-годишен договор со Реал Мадрид, објави „Marca“.На крајот од сезоната напаѓачот ќе го напушти Пари Сен-Жермен како слободен играч и од 1 јули ќе стане играч на мадридскиот клуб.

Според шпанскиот спортски весник, Мбапе склучил договор со Реал пред две недели.

Французинот ќе биде најплатен фудбалер во Мадрид, со плата од 15 до 20 милиони евра годишно по оданочување. Покрај тоа, предвидени се и бонуси за Мбапе.

Во последните две години во ПСЖ, еден од најдобрите фудбалери на светот ќе заработи 32 милиони евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...