Почина германската легенда Андреас Бреме

Поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Андреас Бреме почина на 63 години. Стрелецот на победничкиот гол за Германија во финалето на Светското првенство во 1990 година доживеа срцев удар.Според Билд, Бреме починал синоќа. Тој бил хоспитализиран, но не можел да се спаси.

Во текот на кариерата Бреме играше за Кајзерслаутерн, Интер, Баерн, Сарбрикен и Сарагоса.

Како германски репрезентативец го освои Светското првенство во 1990 година, постигнувајќи го победничкиот гол во финалето против Аргентина (1:0).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...