Анчелоти му понуди на Модриќ да се приклучи во стручниот штаб

Тренерот на Реал Мадрид, Карло Анчелоти му понуди на легендата на клубот Лука Модриќ да му се приклучи на неговиот стручен штаб, пишува „The Athletic“.Како што е познато, на 38-годишниот Хрват му истекува договорот на лето и добива се помала минутажа, најверојатно на крајот од сезоната ќе го напушти кралскиот клуб.

Поради оваа причина, тренерот на Реал, Анчелоти, му понуди можност на Модриќ да му се приклучи на неговиот тренерски штаб во Реал Мадрид. Сепак, тоа може да се случи само доколку Хрватот реши да се откаже од фудбалот на крајот од сезоната.

Предлогот е даден пред два месеца, а „Атлетик“ информира дека Модриќ првично ја одби понудата, но се уште размислува за својата одлука, иако поверојатно е дека ќе продолжи да игра.

Во тековната сезона Модриќ има 28 настапи, еден гол и шест асистенции за Реал Мадрид во сите натпреварувања. Тој е дел од „Кралскиот клуб“ од 2012 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...