Тухел:Ќе продолжам да правам сè за да постигнам успех со Баерн

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел, го коментираше неговото заминување од клубот на крајот од сезоната 2023/24.

- Се договоривме дека ќе го прекинеме работниот однос на крајот на оваа сезона. До тој момент, секако, ќе продолжам да правам сè што е можно заедно со мојот тренерски штаб за да постигнам максимален успех, изјави Тухел на клупската веб-страница.

Педесетгодишниот специјалист го презеде Баерн во март 2023 година.

Баварците моментално се наоѓаат на второто место во Бундеслигата со 50 бодови од 22 натпревари. Тимот од Минхен заостанува осум бода зад водечкиот Баер Леверкузен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...