Де Брујне планира да ја заврши кариерата во Манчестер сити

Фудбалерот од средниот ред на Манчестер сити, Кевин Де Брујне има намера да се повлече од својот тим.Британскиот новинарот Сем Ли тврди дека 32-годишниот Белгиец очекува да го продолжи договорот со „граѓаните“ за да игра за тимот до 35 години, а потоа да се пензионира.

Де Брујне игра за Манчестер сити од 2015 година. Претходно, Белгиецот играше за Волфсбург, Челзи, Вердер Бремен и Генк.

Актуелниот договор на фудбалерот од средниот ред со Манчестер Сити е до летото 2025 година.

Британските медиуми во текот на вчерашниот ден објавија информација дека за услугите на Де Брујне се заинтересирани клубови од Саудиска Арабија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...