Фенербахче може да се повлече од турското првенство

Управниот одбор на Фенербахче може да донесе одлука за повлекување од актуелниот турски шампионат, објавено е на клупскиот сајт на тимот од Истанбул.

За ова прашање ќе се разговара на следниот состанок на бордот на директори, кој ќе се одржи на 2 април.

- Проценка на активностите што треба да се преземат, вклучително и повлекувањето на нашиот фудбалски тим А од Супер лигата, врз основа на настаните што се случија на натпреварот одигран ноќта на 17 март 2024 година и неодамнешните настани во турскиот фудбал, е една од точките на претстојниот состанок.

Навивачите на Трабзонспор на 17 март ги нападнаа играчите на Фенербахче по натпреварот од 30. коло на турскиот шампионат. Навивачите истрчаа на теренот и започнаа физичка пресметка со гостинските фудбалери.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...