Деко: Не сме разговарале ниту со Клоп ниту со Гвардиола

Спортскиот директор на Барселона, Деко ги отфрли шпекулациите кои се појавија во шпанските медиуми дека му понудиле на тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола да го води тимот.- Одлуката се уште не е донесена, ние сме во процес. Секако, ми се допаѓа Луис Енрике, тој е врвен тренер. Така и Пеп Гвардиола, исто така и Јирген Клоп. Но, овие тренери не се достапни. Исто како Микел Артета. Досега не сме комуницирале со ниту еден тренер, изјави Деко, за „Daily Mail“.

Чави претходно најави оставка како тренер на Барселона на крајот од сезоната 2023/24. Четириесет и четиригодишниот фудбалски стручњак го води каталонскиот тим од ноември 2021 година.

По 29 кола во шпанската фудбалска Ла Лига, каталонскиот клуб е на второто место со 64 бодови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...