Баерн нема намера да го продаде дефанзивецот Де Лихт

Раководството на Баерн Минхен не сака да го продаде дефанзивецот Матијс де Лихт.Според „Kicker“, клубот има повеќе поддржувачи на играчот отколку неговите критичари. Забележано е дека бундеслигашот сака да се раздели со некои играчи на лето за да го обнови тимот.

Оваа сезона 24-годишниот Де Лихт одигра 23 натпревари, на кои постигна два гола и една асистенција.

Порталот „Трансфермаркт“ ја проценува вредноста на фудбалерот на 65 милиони евра. Договорот на фудбалерот со Баерн е до крајот на јуни 2027 година.

Баерн е втор во германското првенство со 60 бодови од 28 натпревари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...