Фудбалерите на Баерн лути бидејќи нивните партнерки не добија билети за натпреварот со Арсенал

Сопругите и девојките на фудбалерите на Баерн нема да го гледаат во живо вечерашниот натпревар со Арсенал. Ова се должи на казната изречена на Баерн за однесувањето на навивачите. Според „Билд“, играчите на Баерн биле лути поради оваа ситуација.

УЕФА им забрани на навивачите од Минхен да присуствуваат на натпреварот со Арсенал поради неколку инциденти со употреба на пиротехнички средства на трибините. Последен таков пример е натпреварот со Лацио во осминафиналето од Лигата на шампионите.

И покрај забраната за навивачите од Минхен, некои играчи на Баерн беа оптимисти за ситуацијата и мислеа дека нивните сопруги и девојки сепак ќе бидат на стадионот во Лондон, бидејќи тоа е вообичаена пракса.

Сепак, поради казната, Баерн доби минимален број билети за првиот натпревар од четвртфиналето во ЛШ. Тие беа доделени на менаџерите и вработените во клубот, како и членовите на тимот асистенти на Томас Тухел.

Сопругите и девојките на играчите не добија билети, иако сопругите на Џошуа Кимих и Ерик Дајер веќе отпатуваа во Лондон. Сопругите и девојките на останатите играчи на Баерн останаа во Минхен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...