Жоелинтон потпиша нов договор со Њукасл

Фудбалерот на Њукасл, Жоелинтон потпиша нов повеќегодишен договор со клубот од Премиер лигата.
Претходниот договор на 27-годишниот бразилски фудбалер истекуваше во 2025 година.

Бразилецот дојде во Њукасл во 2019 година од германски Хофенхајм за клупски рекорден трансфер од 40 милиони фунти. Досега одигра 179 натпревари за Њукасл и постигна 25 голови.

По добрите игри минатата година, тој дебитираше за репрезентацијата на Бразил и постигна гол против Гвинеја (4:1).

„Се чувствувам одлично. Среќен сум и моето семејство е среќно. Многу убави работи ми се случија овде. Научив и созреав многу, одлуката да дојдам во Њукасл беше најдобрата одлука во мојата кариера. Сакам да играм за клубот. Го сакам клубот, ги сакам навивачите“, изјави Жоелинтон за официјалниот сајт на Њуксл.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...