Тухел: Имам договор со Баерн за разделба и тоа останува

Тренерот на Баерн Минхен, Томас Тухел одговараше на прашања на новинарите пред утрешното гостување на Баварците на Унион Берлин.

Логично, тренерот беше запрашан дали може да остане во клубот откако претходно денеска се дозна дека досегашната цел на Баерн, Јулијан Нагелсман го продолжил договорот со Германија до 2026 година.

На ова, Тухел одговори: „Тоа е во доменот на желби. Имам договор со клубот да се разделиме на лето, тоа е соопштено и останува“.

-Очекував Нагелсман да го продолжи договорот откако го стори тоа и Руди Фелер. Гледано од страна, чувствувам дека добро соработуваат. Ова на репрезентацијата и дава јасност, континуитет и, се надевам, импулс за Европското, додаде тренерот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...