Вокер: Елиминацијата од Лигата на шампионите мора да ja искористиме како мотивација

Манчестер Сити мора да ја искористи болката од испаѓањето од Лигата на шампионите како мотивација за да постигне нешто посебно во последните недели од сезоната, смета дефанзивецот Кајл Вокер.Составот предводен од менаџерот Пеп Гвардиола е лидер во привремениот поредок во Премиер лигата со 73 бода по 32 кола. „Граѓаните“ имаат 2 бода предност пред вториот, односно третиот, Арсенал и Ливерпул кои имаат по 71 бод.

Манчестер Сити во сабота ќе се соочи со Челси во полуфиналето на ФА Купот.

-Тоа боли и мораме да ја преживееме таа болка. Имаме одлична серија во Премиер лигата и сега имаме навистина голем натпревар против Челси и мораме да го искористиме тоа како мотив да продолжиме напред и да направиме нешто посебно. Имаме одлична можност пред нас. Им го должиме тоа на навивачите како тим, затоа што работевме многу сериозно за да отфрлиме се во овој момент, изјави Кајл Вокер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...