Медиуми: Играчите го бојкотираат Тен Хаг

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг, се соочува со нови проблеми во клубот, откако слабите резултати оваа сезона кулминираа со минатонеделниот пораз во Премиер лигата.

Според весникот „Дејли мејл“, фудбалерите најавиле бојкот на својот тренер по поразот во 36. Премиерлигашко коло од Кристал Палас со 0:4.

Весникот тврди дека фудбалерите одбиваат да ги следат упатствата на тренерот, што дополнително го поткопува авторитетот на 54-годишниот холандски стратег.

На две кола до крајот на сезоната, Манчестер Јунајтед е на седмото место во табелата во Премиер лигата со 54 бодови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...