Ериксен: Не сакам ни да ги гледам понудите од Саудиска Арабија

Играчот од средниот ред на Манчестер Јунајтед, Кристијан Ериксен е дециден дека нема намера да ја продолжи кариерата во Саудиска Арабија. 32-годишникот тврди дека не сака ниту да разгледува понуди од клубови од оваа земја.

-Не сум добил понуди од Саудиска Арабија и се трудам да не ме ни бараат. Ако мојот агент добие таква понуда, му реков да не ми кажува што е тоа, бидејќи не ме интересира. во оваа опција воопшто, рече Ериксен пред данските медиуми.

Запрашан дали би се премислил во иднина, тој додаде: „Не. Знам дека е тешко да се каже не, разговаравме на оваа тема и со клубот. Разбирам дека е тешко да се каже не кога се работи за толку многу пари, но затоа се трудам целосно да ја избегнам оваа тема, не сакам ни да знам каква е понудата“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Шетаат две нули по пат и здогледу-
ваат една осмица.
-Види ја,сељанка,врзала каиш!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1818.- Францускиот научник Рене Лаенек во Париз,...
1874.- Умре Јонас Ангстрем, шведски физичар и...
1905.- Во Париз е роден Жан Пол Сартр, француски...
1935.- Во Париз (од 21 до 25 јуни) е одржан...