Капитенот на Реал оди во Саудиска Арабија за 20 милиони долари

Начо Фернандез, капитенот на Реал, неодамна пред финалето на Лигата на шампионите изјави дека донел одлука каде да ја продолжи кариерата и дека ништо не може да ја промени неговата одлука.Сега е јасно што сакаше да каже со тоа. Одличниот стопер по две децении го напушта клубот и заминува во Саудиска Арабија.

Тој се договори со Ал Итихад, за кој настапува неговиот поранешен клупски колега Карим Бензема. Како што пренесуваат шпанските медиуми, тој ќе добива дури 20 милиони долари по сезона, што е четири пати повеќе од приходите кои ги имал во Реал.

Со кралскиот клуб Начо освои шест европски шампионски титули.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...