Мбапе подготвен да игра на која било позиција во Реал

Напаѓачот на француската репрезентација и Реал, Килијан Мбапе е подготвен да игра на секоја позиција во мадридскиот клуб.- Подготвен сум да играм каде и да ме стави тренерот. Додека не сум во резервите, ќе се адаптирам на позициите (се смее), изјави Мбапе.

Реал Мадрид на 3 јуни објави за постигнувањето договор со 25-годишниот Французин.

Мбапе претходно играше за Пари Сен-Жермен и Монако.

На крајот на сезоната 2023/24 Реал стана шампион на Шпанија и ја освои Лигата на шампионите. Во финалето избраниците на Карло Анчелоти ја победија Борусија Дортмунд (2:0).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...