Еден е Роби, сите други се Хрвати

Официјалната промоција на Роберт Просинечки во нов тренер на Црвена Ѕвезда во живо ја следеле и 15-тина навивачи на "црвено белите", популарните Делии.

Поединечно ги давале своите коментари, а на прашањето дали им пречи што клубот го превзема Хрват, одговорот гласел:"Тој не е Хрват". Потоа поентирале :"Еден е Роберт Просинечки, сите други се Хрвати".

На прашањето дали новиот тренер ја има поддршката од сите подгрупи, односно од целиот Север, одговорот бил потврден. Тоа е клучно во Ѕвезда, против кого и да се насочи Север, деновите во клубот му се одбројани.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...