Европско и јужноамериканско полуфинале на Купот на конфедерации

Актуелниот сетски и европски шампион, репрезентацијата на Шпанија не дозволи никакво изненадување ниту во последниот натпревар од групната фаза и сосема заслужено со убедливи 3:0 го победи и елиминира националниот тим на Нигерија.

Во полуфиналната рунда, "црвената фурија" ќе се обиде да оствари позитивен резултат во дуелот со вечниот ривал, репрезентацијата на Италија.

Убедлива победа од 8:0 во дуелот со апсолутниот аутсајдер, селекцијата на Тахити, забележаа репрезентативците на Уругвај кои го добија Бразил за противник во вториот полуфинален натпревар на Купот на конфедерациите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Господ решил да ја посети земјата и да види колку се добри луѓето. И се симнал облечен како скитник седнал да проси. Поминало долго време никој ништо не му дал и тоа време досол...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...