Благодариме Бразил!

Фудбалерите на Тахити со голем транспарент на кој пишуваше „Благодариме Бразил“ и со развиорени бразилски знамиња се заблагодарија за прекрасното време поминато во оваа држава.

Тие се натпреваруваа на Купот на конфедерации и иако не освоија ниту бод и го завршија натпреварувањето со 24 примени и само еден постигнат погодок ги освоија срцата на публиката ширум светот.

Последниот натпревар од групата го одиграа синоќа против Уругвај и загубија со резултат 0-8, но добија стоечки овации и аплаузи од публиката за убавиот гест на теренот и спортскиот дух.

Во полу-финалето од Купот на конфедерации се пласираа Италија, Шпанија, Уругвај и домаќинот Бразил.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Господ решил да ја посети земјата и да види колку се добри луѓето. И се симнал облечен како скитник седнал да проси. Поминало долго време никој ништо не му дал и тоа време досол...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...