Лугано: Судиите му помагаат на Неимар

Денеска е на програма првиот полуфинален натпревар на Куп на конфедерациим во кој ќе играат големите ривали од Јужна Америка, репрезентациите на Бразил и на Уругвај.

Атмосферата пред натпреварот додатно ја подгреа капитенот на Уругвај, Диего Лугано кој изјави дека ѕвездата на Бразил, Неимар има специјален однос со главните арбитри.

"Неимар е многу лесен. Ако го допреш веднаш паѓа на зелениот терен и судиите веднаш досудуваат прекршок. На тој начин успеав да ги излаже главните арбити. Мора да бидеме екстра внимателни кога топката е во неговите нозе, да не наседнеме на неговиот трик. Можам само да замислам под колкав притисок ќе биде главниот арбитар. Се надевам дека чилеанскиот судија нема да направи ниту една грешка. Бразил повеќе не игра убаво за око. Сега играат груб фудбал и играат тактички од првата до последната минута", изјави Лугано.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Господ решил да ја посети земјата и да види колку се добри луѓето. И се симнал облечен како скитник седнал да проси. Поминало долго време никој ништо не му дал и тоа време досол...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...