Нејмар на дополнителни тестови

Првиот голгетер во редовите на Бразил, Нејмар ќе биде подготвен за настап на средбата против Колумбија в петок од 22 часот. Тој се чувствува подобро, но ќе мора на нови прегледи пред да добие дефинитивна дозвола за настап.

„Нема да има проблеми за да настапи на средбата против Колумбија. Двобојот е в петок, а Нејмар ќе биде подготвен. Денеска ќе има дополнителни прегледи, но вестите се добри и тој ќе биде дел од средбата против Колумбијците и ќе може да го даде максимумот“, вели портпаролот на репрезентацијата на Бразил, Родриго Паива.

Нејмар не се чувствуваше најдобро по средбата против Чиле, но со новите вести станува јасно дека ќе успее да ги надмине проблемите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Господ решил да ја посети земјата и да види колку се добри луѓето. И се симнал облечен како скитник седнал да проси. Поминало долго време никој ништо не му дал и тоа време досол...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...