Јувентус триумфално низ Неапол

Лидерот и шампион Јувентус со победа од 3:1 остварена синоќа на гостувањето кај Наполи го заокружи 18.коло од Италијанското фудбалско првенство.

Головите за „старата дама“ ги постигнаа Пол Погба (29.минута), Хозе Мартин Касерес (69) и Артуро Видал (90+4), додека стрелец за Наполи беше Мигуел Бритос (64).

Со оваа победа Јувентус на врвот повторно и „избега“ три бода на Рома, додека Наполи заостанува 13 бодови зад лидерот.

Резултати на другите натпревари од овој круг: Рома – Лацио 2:2, Интер - Џенова 3:1, Аталанта – Киево 1:1, Каљари – Чезена 2:1, Фиорентина – Палермо 4:3, Сампдорија – Емполи 1:0, Верона – Парма 3:1, Торино – Милан 1:1 и Сасуоло – Удинезе 1:1.

Табела: Јувентус 40 бодови, Рома 40, Лацио 31, Наполи 30, Сампдорија 30, Фиорентина 27, Џенова 27, Милан 26,...Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Родителите на Игорче отишле надвор од градот за викендот па земале бебиситерка да го чува додека се вратат. Пред да си легне во кревет Игорче &иацуте; рекол бебиситерката:
- Мене...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, затворен е за сообраќај за сите видови на возила од 15.11.2020 до 01.04.2021. РАБОТИ НА ПАТ: ДТГ ЖИКОЛ...
Верски календар
На денешен ден
1821.- Прокламирана е независноста на Перу, со...
1871.- Франција капитилираше во војната со...
1878.- Во Њу Хевн, САД пуштена е во употреба...
1887.- Во Лоѓ, Полска, е роден Артур Рубинштајн,...