Што напишаа медиумите за Челзи-ПСЖ?

Тимот на ПСЖ со 10 играчи на теренот од 32-та минута, (по црвениот картон на Златан Ибрахимовиќ) синоќа успеа да се пласира во четврт-финалеот од ЛШ откако на Стемфорд Бриџ во Лондон го елиминира тимот на Челзи.

Конечниот резултат во Лондон гласеше 2-2 (вкупен резултат 3-3 по двата натпревари) по што по подобрата гол разлика, гостите од Париз се пласираа во четврт финалето. Гери Кејхил доцна во натпреварот, поточно во 81-та минута погоди за водство на „сините“, по што екс играчот на Челзи, Давид Луиз погоди за израмнување по само 5 минути.

Еден Азард од пенал му донесе предност на Челзи, но капитенот Тијаго Силва со удар со главата успеа да го измами Тибо Куртоа и да ги постави конечните 2-2 на Стемфорд Бриџ.

Но, што напишаа медиумите за овој „трилер“ натпревар? Ова се дел од насловите.