Грег Попович ги повика американските власти на жестока акција

Селекторот на кошаркарската репрезентација на САД, Грег Попович, кој воедно е и тренер на Сан Антонио, остро реагираше на најновите случаи на масовни егзекуции.-Ситуацијата во која сега живееме … Секој сака барем малку и некако да се тргне од тука. Но, би било многу подобро ако луѓето кои имаат моќ би ги размрдале своите задници и би направиле нешто. Сега тие се на годишен одмор, тие одмараат. Сигурен сум дека кога ќе се вратат, ќе поправат сè: законот за поседување оружје, околината, еднаквоста. Тие ќе поправат сè. Само кога ќе се вратат. Сигурен сум, истакна Попович.

Трагични настани се случија во Ел Пасо, Тексас каде 20 лица беа убиени во продавница на 3 август и Дејтон, Охајо каде што девет лица беа убиени следниот ден во популарен бар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...