Леброн се искачи на второто место во историјата на НБА по погодени тројки

Лос Анџелес Лејкерс го совладаа Хјустон во вториот натпревар од конференциското полуфинале во НБА плејофот.Најдобриот кошаркар на Лејкерс, Леброн Џејмс постигна 28 поени и забележа 11 скока. При тоа Џејмс уфрли една тројка и се искачи на второто место во историјата на НБА плејофот според погодени удари за три поени.

Леброн има 386 реализирани тројки во разигрувањето за трофејот. Зад него остана Реј Ален со 385. Убедливо прв е Стеф Кари со 470 погодени тројки.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...