Клиперси сакаат да го ангажираат Рондо

Лос Анџелес Клиперс се заинтересирани за плејмејкерот на Лос Анџелес Лејкерс Раџон Рондо.

Според новинарот на „Њујорк тајмс“ Марк Штајн, Клиперс ќе му понуди во ноември договор на 34-годишниот кошаркар откако ќе се отвори пазарот за слободни играчи.

Претходно, самиот Рондо објави дека нема да ја активира опцијата да го продолжи договорот со Лејкерс за сезоната 2020/21.

Објавено е дека „езерата“ сакаат да го задржат кошаркарот, но Клиперс се подготвени да му дадат подобра финансиската понуда.

Во сезоната 2019/20, Рондо имаше просек од 7,1 поен и пет асистенции за Лејкерси.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Како чука срцето на една плавуша.
- Тупа-глупа, тупа-глупа, тупа-глупа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...