Дурант се искачи на 28. место по број на поени во историјата на НБА

Кошаркарот на Бруклин, Кевин Дурент постигна 34 поени ноќеска на дуелот со Денвер (122:116) и се искачи од 31. на 28. место во ефикасност во историјата на НБА лигата.Сега на сметка на Дурант има 23.179 поени. Тој ги престигна Елгин Бејлор (23.149), Двејн Вејд (23.165) и Адријан Дантли (23.177).

Следен којшто го „брка“ Дурант е Роберт Периш (23.334) кој е 27-ми на вечната листа.

Лидер по број на поени во НБА е Карим Абдул-Џабар со 38 387 поени. Најблиску до него од активните кошаркари е Леброн Џејмс (3. место, 34.531).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...