Стив Неш: Одлуката за Ирвинг е незгодна, но има здрав разум

Тренерот на Бруклин нетс, Стив Неш, ја коментираше одлуката на клубот да го отстрани најдобриот играч, Кајри Ирвинг од сите натпревари на тимот додека не ги исполни условите пропишани со протоколите за коронавирус.– Пред да се донесе конечното решение секој го кажа своето. Ваквите одлуки бараат време. Ова не е лесна одлука. Но, како што ми се чини, има здрав разум и носи целосна јасност за секого.

Ние ќе продолжиме понатаму. Ако нешто се промени и Кајри се врати, тоа ќе биде неверојатно. Тешка беше ситуацијата кога играчот се појави и исчезна. Сега е јасно дека мораме да се фокусираме на новата ситуација и да продолжиме напред, изјави Неш.

Кајри Ирвинг доби суспензија од клубот по одбивањето да се вакцинира. Одлуката се базира на протоколите пропишани од метрополитенската област Њујорк, според кои се забранува влез во јавни затворени простории на невакцинирани лица.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...