НБА го суспендира Јокиќ на еден натпревар

Дисциплинската комисија на НБА-лигата донесе одлука по инцидентот што се случи на вчерашниот натпревар меѓу Денвер и Мајами (113:96). Центарот Нагетс, Никола Јокиќ по грубиот фаул од Маркиф Морис, го удри противничкиот кошаркар од зад грб. Двајцата играчи беа исклучени.Јокиќ сега ќе биде принуден да го пропушти следниот натпревар на Денвер, на 11 ноември против Индијана, додека Морис ќе биде казнет со 50.000 долари за неспортски прекршок од втор степен.

Дополнително, парична казна од 30 000 долари ќе плати и лидерот на Мајами хит, Џими Батлер поради обид за ескалација на расправијата. Тој по завршувањето на инцидентот продолжил да го провоци ра Србинот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...