Дурант: Мојот прв НБА дрес беше од Винс Картер од Торонто

Напаѓачот на Бруклин нетс, Кевин Дурент постигна 36 поени ноќеска во победата над Индијана (116:109) и го престигна славниот Винс Картер на листата на најефикасни играчи во НБА.– Многу ми значи. Сакам да постигнувам поени. Ова е суштината на играта. Затоа сите играме кошарка. Го менуваме резултатот на семафорот, ја менуваме играта, не споменуваат заедно со легендите. Мојот прв НБА дрес е од Винс Картер од времето кога играше за Торонто. Порано го следев на млада возраст, а сега го победив по постигнати поени. Ова е важен момент во мојата кариера, рече Дурант.

Ѕвездата на Бруклин сега има 25.754 поени во кариерата, додека Картер има 25.728.

Дурант се искачи на 19. место на вечната листа стрелци во најсилната кошаркарска лига на светот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...